Souboj titánů: Podívejte se, co nabízejí dvě moderní superlodě!

21. 01. 2015

Když byla v roce 2009 na vodu spuštěna loď Oasis of the Seas byla to revoluce v lodní dopravě, která vzbudila úžas. Vždyť na žádné jiné lodi do té doby nerostly živé stromy a nebyl „levitující“ bar. Na konci roku 2014 nicméně lodě třídy Oasis Oasis dostala silnou konkurenci. Loď Quantum of the Seas totiž také nabízí služby a luxus, o kterých by se vám nesnilo na pevnině, natož na mořských vlnách.

Quantum of the Seas patří k nejmodernějším a nejluxusnějším lodím současnosti. Je to tak trochu rodinný souboj – vždyť obě lodi „starší“ Oasis i „benjaminek“ Quantum patří lodní společnosti Royal Caribbean International, která je odvahou v designu lodí a inovaci atrakcí na palubě proslulá. Luxus, pohodlí a možnosti, které na jejích lodích máte, berou dech.

Oasis je větší, ale...

Osmnáct palub a schopnost pojmout až 5400 cestujících – to je základní charakteristika královny Oasis of the Seas, nově spuštěná Quantum je oproti ní trochu menší – palub je „pouze“ šestnáct a počet cestujících je 4180 (a pak samozřejmě několik set členů posádky). Starší Oasis je tedy stále největší, která aktuálně brázdí světové oceány.

Nicméně i přesto že Oasis je větší, větší palubní kajuty pro pasažéry nabízí Quantum. Sami stavitelé obou lodí tvrdí, že na Quantum jsou kajuty větší v průměru o zhruba deset procent. Celkem jich je na palubě 2090 – část vnitřních, část vnějších.

Dopřejte si luxus v kajutách

Kajuty jsou na Quantum of the Seas větší než na Oasis. Obě lodi ale poskytují luxus, se kterým se nemůže srovnávat drtivá většina ostatních plavidel. Kajuty jsou kvalitně vybavené a část z nich je opravdu unikátních. Na Oasis existují apartmány s výhledem na širý oceán, nebo na zeleň stromů – samozřejmě přímo z postele bez nutnosti se jakkoli zvedat.

A na Quantum? Na té si zase můžete dopřát výhled na moře – i z vnitřních kajut, kam je obraz z venkovních kamer přenášený na speciální LED obrazovku, jež pokrývá jednu celou stěnu. Těchto kajut je na lodi 373 a pobyt v nich je prý zážitek. Jen škoda, že se na virtuální LED balkon nedá vstoupit a nechat si větrem čechrat vlasy...

Co bude dnes k obědu?

Ne tohle není plážová promenáda na pevnině. Takto vypadá zábavní zóna na lodi Oasis. Rozhodně něco dobrého! Na obou lodích jsou desítky restaurací a barů. Máte chuť na americkou, italskou, asijskou nebo francouzskou kuchyni? Není to problém. Stačí jen rezervovat místa v příslušné restauraci. Oasis nabízí nově luxusní mexickou restauraci nebo restauraci Central Park, kde si můžete vychutnat šestichodové menu. Unikátní je již zmiňovaný levitující bar, který se přesouvá mezi třemi palubami.

Na Quantum si potom můžete dopřát piknik s 270stupňovým výhledem. Stačí jen zavítat na příslušnou horní palubu a objednat si piknikový košík. Restaurace Devinly Decadence má v nabídce pro změnu jenom jídla, která nemají více než 500 kalorií a garantujeme vám, že všechna jsou i přesto skvělá.

  • Dress Code aneb, víte, jak se do restaurace správné na lodi obléci?

Zahrajte si golf, basket nebo prostě jen odpočívejte u bazénu. Je to na vás. A to nejbláznivější na závěr – na Quantum mají Bionic bar, ve kterém obsluhují barmani-roboti. Svůj požadavek na koktejl naťukáte do tabletu a robotický barman ho před vámi během chvilky namíchá. Vítejte v budoucnosti!

Vydejte se na pouť nebo si zabruslete

Obě plavidla jsou městy na vlnách a poskytují mnohdy až neuvěřitelné možnosti zábavy. Na lodi Oasis najdete vodní amfiteátr AquaTheater, kolonádu s pouťovými atrakcemi nebo speciální herní zónu pro děti s dětskou vědeckou laboratoří, dílničkami nebo divadelním kroužkem, kde děti pod dohledem animátorů nacvičují představení, které odehrají poslední den plavby.

Den plavby nemusíte trávit v kajutě, ale můžete se natáhnout na lehátko a opalovat se. Na lodi Quantum of the Seas si můžete zahrát basket, zajezdit si v oblíbených „pouťových bouracích“ autíčkách nebo si zabruslit, je tady totiž i dráha pro bruslaře. Nebojíte se výšek? Pak využijte možnost nechat se vyzdvihnout do výšky téměř 92 metrů a užít si panoramatický výhled z prosklené kapsle North Star.

Na jaké lodi tedy vyplout?

Jak Oasis of the Seas, tak Quantum of the Seas jsou klenoty, které na světě nemají srovnání. Obě navíc nabízejí velmi podobnou úroveň luxusu. Spíše než loď tak nejspíš budete řešit její itinerář. Pak vězte, že Quantum má ve svém lodním deníku předepsané plavby v Asii (jejím domovským přístavem bude Šanghaj), Oasis pravidelně navštěvuje karibské destinace. Tak kam vyplujete?

  • Norwegian Joy - nová posila do flotily lodí společnosti Norwegian Cruise Line.

Vybíráme to nejlepší z plaveb

USA, Honduras, Mexiko

Loď: Liberty of the Seas | Nocí: 7| Vyplutí: Galveston
Termíny vyplutí:

USA, Honduras, Mexiko

Loď: Liberty of the Seas
Počet nocí: 7
Přístav vyplutí: Galveston

Brazílie, Uruguay, Argentina

Loď: MSC Magnifica | Nocí: 6| Vyplutí: Santos
Termíny vyplutí:

Brazílie, Uruguay, Argentina

Loď: MSC Magnifica
Počet nocí: 6
Přístav vyplutí: Santos

Portoriko, Americké Panenské ostrovy,...

Loď: Jewel of the Seas | Nocí: 7| Vyplutí: San Juan
Termíny vyplutí:

Portoriko, Americké Panenské ostrovy, Svatý Kryštof a Nevis, Antigua a Barbuda, Svatá Lucie, Barbados

Loď: Jewel of the Seas
Počet nocí: 7
Přístav vyplutí: San Juan

« zpět na hlavní stránku

Proč cestovat s námi?

  • 1 Máme širokou a aktuální nabídku plaveb z celého světa.
  • 2 Naši zaměstnanci jsou profesionálové, kteří perfektně znají specifika plaveb.
  • 3 Jako první v ČR jsme vydali specializovaný katalog pouze na plavby.
  • 4 Je za námi 20 let zkušeností a renomé silné cestovní kanceláře ESO travel.
  • 5 U nás si plavbu vybere opravdu každý, kdo hledá kvalitu, spolehlivost a luxus.

Newsletter

Chcete dostávat naše novinky mailem?

Objevte kouzlo cestování lodí

další články »
10 nejlepších lodních kajut současnosti: Krystaly Swarovski i piano za 250 000 dolarů

10 nejlepších lodních kajut současnosti: Krystaly Swarovski i piano za 250 000 dolarů

Máme pro vás seznam neuvěřitelných deseti nejlepších lodních kajut současnosti. Kochejte se nádhernými kajutami. Plavba lodí v nich musí být nezapomenutelným zážitkem.   více »

Levné vs. luxusní plavby: Jaký je mezi nimi rozdíl?

Levné vs. luxusní plavby: Jaký je mezi nimi rozdíl?

Plavit se modravými dálkami a lenošit v kajutě, či se oddávat zábavě přímo na palubě lodi? A jste limitováni rozpočtem? Nezoufejte! Plavby rozhodně nejsou jen pro movité. více »

10 skrytých příplatků na plavbách a jak se jim vyhnout

10 skrytých příplatků na plavbách a jak se jim vyhnout

Stejně jako u mnoha klasických zájezdů, ani u plaveb na obřích výletních lodí často není částka zaplacená za pobyt na lodi konečná. více »

Allure of the Seas: Průvodce lodí, která je 5x větší než Titanic

Allure of the Seas: Průvodce lodí, která je 5x větší než Titanic

Připravili jsme pro vás podrobného průvodce životu na lodi Allure of the Seas. Jaké restaurace a bary navštívit? Jaké akce nepromeškat a jak se správně obléci? To vše najdete zde. více »