Na mořských vlnách rozkoše: Vydejte se na luxusní lodi k nejkrásnějším místům světa!

Pláže, které jako by vypadly z katalogů cestovních kanceláří, gigantické nákupní zóny v bezcelních oblastech, ale také opuštěné korálové ostrůvky či orientální paláce – tohle a spoustu dalšího si může každý prohlédnout z paluby luxusních zaoceánských plavidel. Brouzdají po světě křížem krážem a přistávají u nejkrásnějších pobřeží planety. Vydejte se s námi na vlny pohody a relaxace!

Při plavbách lze poznat spoustu krásných pláží během jedné dovolené.Večer se procházíte po Jamajce a už za pár hodin načínáte ráno na pobřeží Mexika – to není jen sen, ale realita rekreačních plaveb. Cesty s luxusními zaoceánskými parníky jsou v módě a dopřává si je i stále více Čechů. Proč by také ne – člověk za pár dní pozná obrovský kus světa, a to aniž by neustále dokola balil a vybaloval kufry. Neustále má k dispozici zázemí luxusní kajuty, která se podobá luxusním hotelovým pokojům. Pětihvězdičková kvalita je stejná na moři i na souši, jen v prvním případě má pasažér zdarma šumění moře a zpěv kytovců nebo racků.

I v takových podmínkách je velká škoda zůstávat na palubě, když má člověk možnost vystoupit na souš a poznat více či méně exotické kraje, prastaré památky či horké písky pláží. Kdo se však přece jen rozhodne na některé zastávce nevystoupit, má k dispozici například bazén, bar, posilovnu, kadeřníka a mnoho dalšího.

Nejkrásnější pláže planety – Dominikáná i Evropa

Nejkrásnější pláže světa prý najdeme v Dominikánské republice. Mají tady na to i oficiální potvrzení od UNESCO. Místní pláže až na výjimky září bílou barvou, omývají je tyrkysové vody Karibiku a stíní jim kokosové palmy. Mimochodem, dominikánský poloostrov Samaná se může chlubit největší hustotou kokosových palem, nicméně hodně jich mají také na jižním pobřeží. Třeba na ostrově Sanoa obývaným mnoha lidovými umělci, ale konec konců i v oblasti hlavního města Santo Domingo.

Pláže Dominikánské republiky – kdysi na nich na trochu méně luxusní lodi přistál i Kryštof Kolumbus.Největší město země je zároveň nejlidnatějším městem Karibiku. O kousek dál na východ od Santo Dominga se nachází další palmový ráj La Romana. V těchto místech kdysi přistál Kryštof Kolumbus. Domorodcům tehdy přivodil menší kulturní šok. Jejich potomci si ale na návštěvy z Evropy zvykli a dnes je vítají s otevřenou náručí. Loď tu, podobně jako v jiných „zastávkách“ zakotví ráno, odplouvá až v podvečer. Člověk tak má na poznání místních pláží celý den. Se západem slunce se vrátí na palubu (pozor na nikoho se nečeká!), smyje písek a zamíří třeba na luxusní večeři do některé z palubních restaurací.

Opačným extrémem jsou potom pláže jižního pobřeží Španělska prokládané vysokými útesy. Na těch spadajícím do Gibraltaru se při troše štěstí dá zahlédnout i opičák magot bezocasý. Tahle britská država je totiž jediným místem v Evropě, kde žijí opice ve volné přírodě.

Místa, kde levně a výhodně nakoupíte

Oproti neosobně působícím letištním zónám odrážejí bezcelní zóny v přístavech karibských ostrovů povahu místních lidí a neztrácejí svéráznou atmosféru středoamerického regionu. Plavidlo zde přistane buď rovnou u velkého mola, nebo se pasažéři ke břehu dostanou na menších člunech. Poté už začíná nákupní horečka. Dámy se rozplývají slastí, muži zase v přístavu obdivují technické detaily a mohutnost lodi nebo supí pod tíhou partnerčiných tašek.

Bazény, bary, obchody, fit centrum… na zaoceánských lodích lze dělat skoro vše, co vás napadne.Mexický ostrov Cozumel je sídlem jedné z největších obchodních zón na světě. V malebných uličkách v okolí přístavu San Miguel se dají v luxusních buticích strávit celé hodiny. O něco dále potom cestující může sednout do některé z rodinných restaurací, promluvit si s místními o životě na druhém konci světa a pochutnat si na lokálních specialitách, jimž se podniky servírující americké jídlo ve středu Evropy nevyrovnají ani z poloviny.

Něco podobného se dá zažít i ve městě Charlotte Amelie, v dávných dobách sloužícím pirátům jako sídlo pro jejich výboje. Toto místo najdeme na ostrově Sv. Tomáš. Místní nákupní zónu, kde díky oproštění od daní a dalších poplatků nakoupí člověk i luxusní oblečení za zlomek obvyklé hodnoty, ročně navštíví přibližně 1,5 milionu turistů. Mimochodem – vyjít si na nákupy lze přímo na některých lodích – dnes už na lodích mají také nákupní centra.

Za historií a památkami 

Voní Orientem a dává o sobě vědět stovkami minaretů. Istanbul je fascinující už z paluby lodi, která obeplouvá Zlatý roh s obrovským komplexem sultánského paláce Topkapi. Člověk tuší, že někde za ním stojí i kolosální Hagia Sophia nebo Sulejmanova mešita.

Zůstat na palubě? Poznat zajímavá místa na břehu? Věčné dilema plaveb.

Mezi vycházkami po půdě dvou kontinentů často musíte ujet stovky kilometrů. V Istanbulu na to stačí pár minut a máte před sebou tu asijskou, tu evropskou kulturu. Nevšední zážitek! Ti pohodlnější přivítají, že nejbližší bazar se zde nachází jen kousek od přístavu, takže si atmosféru turecké tržnice užijí již krátce po přistání.

Podobný zážitek zprostředkuje též připlutí do italských Benátek, ostrovního města plného světoznámých památek včetně náměstí Sv. Marka s dominantním Dóžecím palácem. Při plavbě z pevniny se nejdříve objeví zvonice Campanella, nato obrovitý svatostánek Santa Maria della Salute. Úplným hříchem pak je navštívit Benátky a vynechat plavbu ve slavném Canal Grande, hlavní vodní tepně vnitřního města.

Při pohledu na benátské památky si může vybavit slavné filmy, které se v kulisách ostrovního města natáčely. Patří k nim Casanova s Heathem Ledgerem, jeden z dílů série o Indiana Jonesovi nebo bondovka Casino Royal.

Za potápěním do Karibiku

Mezoamerický korálový útes se s tím u Austrálie nemůže rovnat co do velikosti, krásný je ale minimálně stejně, oblast se proslavila mimo jiné hojným výskytem mořských želv. Mezi světoznámé potápěčské lokality patří třeba okolí mexického Cozumelu.

Můžete si někde vychutnat mořské pochoutky čerstvější než v přístavu nebo na palubě lodi?Mezi nejlepší světové destinace pro potápění patří i Kajmanské ostrovy - hlavních potápěčských lokalit tady mají přes dvě stovky a náleží mezi ně také takzvané Město rejnoků. Tam jsou rejnoci natolik krotcí, že je lidé mohou nakrmit, vyfotit, a dokonce i pohladit. Pakliže vás potápění neláká, vězte, že krajina pod hladinou se tu dá pozorovat též z okna miniponorky.

Nemůže přistát kdekoliv, i tak si vybírá jen ta nejlepší místa

Obrovský zaoceánský parník pochopitelně nemůže kotvit úplně všude. Místa na trase musejí být nejen zajímavá, ale měly by též nabízet dostatek místa pro „parkování“. Mnohdy i čtyřsetmetrový kolos nelze jen tak někde ukotvit. Podobných přístavů vzhledem k vysoké poptávce naštěstí v poslední době přibývá. Jediný „problém“ plaveb tak dnes představuje skutečnost, že se člověk musí večer vydat zpátky na palubu, opustit pláž, na níž strávil krásné chvíle, a další den ráno se probudit u jiné…

Rubrika: lodě

Vybíráme to nejlepší z plaveb

Itálie, Španělsko, Francie

Loď: MSC Divina | Nocí: 7| Vyplutí: Janov
zobrazit mapu 16 040,- od 14 750,- Detail plavby »

Itálie, Španělsko, Francie

Loď: MSC Divina
Počet nocí: 7
Přístav vyplutí: Janov

Francie, Itálie, Malta, Španělsko

Loď: MSC Bellissima | Nocí: 7| Vyplutí: Marseille
zobrazit mapu 18 760,- od 14 370,- Detail plavby »

Francie, Itálie, Malta, Španělsko

Loď: MSC Bellissima
Počet nocí: 7
Přístav vyplutí: Marseille

Německo, Dánsko, Velká Británie,...

Loď: MSC Meraviglia | Nocí: 17| Vyplutí: Kiel
Termíny vyplutí:

Německo, Dánsko, Velká Británie, Island, Kanada, USA

Loď: MSC Meraviglia
Počet nocí: 17
Přístav vyplutí: Kiel

« zpět na hlavní stránku

Proč cestovat s námi?

  • 1 Máme širokou a aktuální nabídku plaveb z celého světa.
  • 2 Naši zaměstnanci jsou profesionálové, kteří perfektně znají specifika plaveb.
  • 3 Jako první v ČR jsme vydali specializovaný katalog pouze na plavby.
  • 4 Je za námi 20 let zkušeností a renomé silné cestovní kanceláře ESO travel.
  • 5 U nás si plavbu vybere opravdu každý, kdo hledá kvalitu, spolehlivost a luxus.

Newsletter

Chcete dostávat naše novinky mailem?

Objevte kouzlo cestování lodí

další články »
Nová loď Costa Firenze: Humanoidní roboti reagující na lidské emoce i skywalk

Nová loď Costa Firenze: Humanoidní roboti reagující na lidské emoce i skywalk

Nejnovější přírůstek flotily Costa Cruises bude na vodu slavnostně spuštěn na podzim roku 2020. Už nyní je ale možno rezervovat plavby na palubě luxusní lodi, kde se snoubí věhlasný styl a tradiční italská pohostinnost. více »

Nejlepší místa pro šnorchlování ve Středomoří

Nejlepší místa pro šnorchlování ve Středomoří

Vydat se na chvíli pod mořskou hladinu, do pestrobarevného světa plného života, to je, panečku zážitek. Pokud se letos vydáváte na dovolenou do Středomoří, věnujte den či dva návštěvě některé z těchto destinací, kde si... více »

Průvodce lodi Symphony of The Seas

Průvodce lodi Symphony of The Seas

Poznejte na lodi nejlepší restaurace a bary. Kam za odpočinkem a jak se správně obléct? To vše a ještě více v našem rádci. více »

Mallorca: Nejkrásnější pláže

Mallorca: Nejkrásnější pláže

14 okouzlujících krásek největšího španělského ostrova. Plážová Mallorca se vám představuje. více »