15 míst, které musíte navštívit při plavbě Západním Karibikem

14. 08. 2017

Miami v USA, Západní Karibik

Pak jste na správném místě. Vytipovali jsme pro vás 15 míst, která musíte vidět, když se vypravíte na plavbu, jejíž součástí je pauza v Miami, Ocho Rios, Georgetownu, Cozumelu a Nassau. Na výletní lodi je sice božsky, ale mimo ni vás čekají skvostné kousky planety Země, na které nikdy nezapomenete.

  • Do karibské oblasti patří i Kuba - radíme, jaká města navštívit a co v nich vidět.

Miami

K TOP místům, které musíte neoddiskutovatelně vidět, když se ocitnete ve Spojených státech v Miami (mrkněte se do malého průvodce města Miami), rozhodně patří Národní park Everglades. Není tvořen nádhernými plážemi zalitými sluncem, jeho chloubou jsou mokřady a řeka Pahayokee, v jejímž prostředku je nemálo hustě porostlých ostrůvků. Na souši zase najdete vzrostlé borovice a mahagonové stromy. Pozorovat se tu dá spousta druhů zvířat včetně ohrožených kapustňáků.

NP Everglades na Floridě.

Pokud se rádi díváte z výšky po okolí, zamiřte k Miami Sky Lift. Za 15 minut se budete kochat parádním rozhledem na město i moře.

A jestliže raději zůstáváte dole, nohama na zemi, podívejte se do South Beach (tipy na kavárny, kulturu nebo nákupy v této oblasti najdete zde.), do historické čtvrti art deco s desítkami nádherných barevných domů s prvky kubismu, secese a futurismu. Podívaná je to skutečně nevšední.

Bonusový tip: Nemáte rádi přeplněné pláže? Zkuste něco, co není tak okázalé, jako ty nejznámější zdejší pláže. Jednou z možností je Northshore Open Space Park, kde najdete nejen pěknou písečnou pláž, ale také piknikové stoly, park pro psy nebo stromy, v jejichž stínu se můžete na chvíli schovat před slunečními paprsky.

Ocho Rios

Oblast kolem městečka Ocho Rios patří k těm nejnavštěvovanějším na celé Jamajce. Vřele doporučujeme návštěvu Vodopádů na řece Dunn, které padají z výšky 55 metrů a kterým se přezdívá Niagara Karibiku. Podívaná je to tak úchvatná, že k ní zamíří i několik tisícovek návštěvníků ročně.

Vodopády na řece Dunn, Jamajka.

Při vylodění v Ocho Rios se nebojte vydat se k Mystic Mountain, kde si užijete spoustu zábavy. Najdete tu totiž bobovou dráhu, zip-line nebo lanovku, která vás vyveze takřka do oblak, alespoň to její název Sky Explorer slibuje. Dobrodružství v hustém jamajském porostu bude nezapomenutelné.

Shaw Park Botanical Gardens vzdálené jen asi 5 kilometrů do Ocho Rios zase udělá radost každému, kdo se rád podívá na rozmanité rostliny a stromy. Z botanické zahrady se vám naskytne i nádherný výhled na zátoku Ocho Rios.

Bonusový tip: Zavítejte na pláž Dunn’s River Beach, kde vznikala první bondovka se Seanem Connerym a Ursulou Andress v roce 1962, tedy Dr. No. Můžete se tu vykoupat a pobýt na místě, kde se legendární film natáčel.

Georgetown

Georgetown je živá metropole Kajmanských ostrovů, která má turistům rozhodně co nabídnout. Zmínit můžeme například Butterfly Farm, tedy Motýlí farmu. Nachází se jen kousek od města a zhlédnout na ní můžete 46 druhů motýlů z celého světa. I kdybyste náhodou nepatřili mezi obdivovatele těchto drobotin, věřte, že tato exkurze bude i tak zajímavá.

Máte-li raději spíše historii, podívejte se na pozůstatky pevnosti George, která spatřila světlo světa už v 2. polovině 18. století a vznikla tehdy z vápence a korálového kamene. Spoustu zajímavostí z historie se tu dozvíte z všudypřítomných informačních desek.

Nakonec nemůžeme nezmínit nějaké to šnorchlování a potápění, které k téhle lokalitě prostě patří. Vydejte se například do Eden Rock Diving Center nebo Cayman Diving School, kde vám půjčí vybavení a třeba vás i doprovodí pod vodu, kde je stále co sledovat.

Jízda na koni na pláži u města Georgetown, Kajmanské ostrovy.

Bonusový tip: Láká vás okusit dobré místní jídlo v romantické atmosféře jedné ze zdejších nejlepších restaurací (čtěte také o tipech, jaké jsou různé možnosti stravování na palubě lodi)? Potom si vyjděte do Grand Old House Cayman. Připlatíte si tu, ale posezení uvnitř i na terase tu vážně stojí za to.

Cozumel

Cozumel (Víte, jaká jsou tam další zajímavá místa, o kterých zde nepíšeme? Čtěte zde.) neboli Ostrov vlaštovek je ostrov ležící v Karibském moři asi 20 km od poloostrova Yucatan. Je třetím největším mexickým ostrovem a nudit se tu rozhodně nebudete. Typické jsou pro něj nádherné přírodní pláže a korálové útesy (čtěte také o nejkrásnějších korálových útesech po celém světě). Romantika, kam se podíváte.

Pobřeží a pláž u letoviska Cozumel, Mexiko.

K místům, která na ostrově zákonitě musíte navštívit, jestli si tu svůj pobyt chcete pořádně užít, patří Chankanaab Beach Adventure Park. Tady si nejen báječně zaplavete a zašnorchlujete, ale také si užijete trochu adrenalinu na zip-line, podíváte na podvodní sochy, zhlédnete krokodýlí exhibici a zúčastníte se třeba i dalších neobvyklých atrakcí.

Zvídaví turisté se často rádi účastní výletů do ekologické rezervace Faro Celarain v jižní části ostrova. Čistá příroda a poměrně klidné prostředí vás nechá vydechnout a relaxovat. Naplánujte si sem třeba výlet na kole z přístavu a uvidíte, že si budete libovat.

V našem výčtu nesmí chybět ani San Gervasio, archeologické naleziště spjaté s mayskou civilizací. Místo je opuštěné od 16. století a dodnes tu po někdejších obyvatelích zbyly jen ruiny nejrůznějších kamenných staveb.

San Gervasio, Cozumel, Mexiko.

Bonusový tip: Zajděte si na vynikající drink do The Money Bar Beach Clubu, který je jedním z nejpopulárnějších zdejších podniků. U stolu pod slunečníkem se tu i dobře najíte, ochutnat tu můžete třeba mořské plody.

Nassau

Vítejte na Bahamách! Nassau je hlavní město souostroví, dříve hojně obývané piráty, dnes tvořící zázemí pro 70 % obyvatel Baham. Kam se tu podívat? V prvé řadě se vydejte k Fort Fincastle. Tato pevnost z 18. století potěší nejen milovníky historie. Od přístavu je to sem velmi pěkná procházka a samotná prohlídka zabere asi čtvrt hodiny.

Aquaventure Water Park, Nassau, Bahamy

Dalším populárním místem je The Cloisters Nassau. Jde o pozůstatky francouzského kláštera z 14. století, místo je dnes velmi populární zejména pro svatebčany. Krásná malá zahrada se sochami a jezírky však zaujme snad každého příchozího.

Toužíte-li po pořádném rozptýlení a zábavě, zamiřte do aquaparku Aquaventure Water Park. Čekají tu na vás klouzačky, tobogány nebo třeba i plavání s delfíny. Pochopitelně tu nechybí ani vynikající a různorodé občerstvení. Pokud cestujete s dětmi, je to ideální způsob, jak je rozptýlit.

Bonusový tip: Jen pár minut chůze od přístavu najdete Junkanoo Beach, příjemnou pláž, na které můžete strávit báječné chvíle. Voda je tu krásně čistá a teplá, přímo u pláže jsou stánky s občerstvením. K dokonalosti tu snad nic nechybí.

Rubrika: aktivity na pevnině

Vybíráme to nejlepší z plaveb

Německo, Velká Británie, Francie,...

Loď: MSC Magnifica | Nocí: 11| Vyplutí: Hamburg
Termíny vyplutí:
zobrazit mapu 39 640,- od 21 730,- Detail plavby »

Německo, Velká Británie, Francie, Španělsko, Nizozemsko

Loď: MSC Magnifica
Počet nocí: 11
Přístav vyplutí: Hamburg

Německo, Velká Británie, Francie

Loď: MSC Magnifica | Nocí: 3| Vyplutí: Hamburg
Termíny vyplutí:

Německo, Velká Británie, Francie

Loď: MSC Magnifica
Počet nocí: 3
Přístav vyplutí: Hamburg

Itálie, Francie, Španělsko

Loď: Norwegian Epic
Počet nocí: 7
Přístav vyplutí: Civitavecchia / Řím

« zpět na hlavní stránku

Proč cestovat s námi?

  • 1 Máme širokou a aktuální nabídku plaveb z celého světa.
  • 2 Naši zaměstnanci jsou profesionálové, kteří perfektně znají specifika plaveb.
  • 3 Jako první v ČR jsme vydali specializovaný katalog pouze na plavby.
  • 4 Je za námi 20 let zkušeností a renomé silné cestovní kanceláře ESO travel.
  • 5 U nás si plavbu vybere opravdu každý, kdo hledá kvalitu, spolehlivost a luxus.

Newsletter

Chcete dostávat naše novinky mailem?

Objevte kouzlo cestování lodí

další články »
7 věcí, které nedělejte během dnů na moři

7 věcí, které nedělejte během dnů na moři

Jak se během nich zabavit a co naopak nedělat? To všechno a ještě mnohem víc zjistíte na následujících řádcích. více »

Benátky: Okouzlující město na vodě s romantickou povahou

Benátky: Okouzlující město na vodě s romantickou povahou

Je málo evropských metropolí, které dokážou trumfnout Benátky. Jejich návštěva je vhodná kdykoli během roku. Inspirujte se, co vidět a navštívit. více »

Tipy na plavbu západním Středomořím

Tipy na plavbu západním Středomořím

Malebné přístavy, okouzlující pláže, ale i nákupy ve vyhlášených buticích a významné památky. Tipy, jak si takovou plavbou užít se vším všudy. více »

Průvodce lodi Oasis of the Seas: Luxus s nejhlubším bazénem na vodě

Průvodce lodi Oasis of the Seas: Luxus s nejhlubším bazénem na vodě

Bazén, v němž se odehrává neuvěřitelná vodní show, je hluboký skoro 18 metrů. Kde tohle najdete? Rady a tipy, na co se zaměřit a jak si plavbu na Oasis of the Seas pořádně užít na maximum. více »