Zelenomodrá mapa písečných klenotů jižního Karibiku

01. 03. 2018

Trunk bay - úvodní fotka

Řada z nich dokonce bojuje v hitparádách a žebříčcích celosvětové oblíbenosti. Pohodlně se usaďte a vyrazte s námi na zajímavou plážovou exkurzi.

Bavaro Beach, Punta Cana

Bavaro Beach 
Zdroj: Pixabay

A nemůžeme začít jinak, než nejslavnější pláží Bavaro (ocenění Modrá vlajka), kterou najdete v oblíbeném letovisku Punta Cana. Několik kilometrů dlouhý pás bělostného písku se táhne podél východního pobřeží a nabízí perfektní podmínky pro šnorchlování.

Playa Caleta, La Romana

Playa Caleta

Tyrkysové moře, běloskvoucí písek a chladivý stín několika desítek palem – i tak lze velmi zjednodušeně a ve zkratce charakterizovat krásku jménem Playa Caleta. Pláž najdete v oblíbeném letovisku La Romana, které je součástí Dominikánské republiky.

Lili's Beach, Fort-de-France

O Martiniku se říká, že představuje unikátní kousek Francie utopený v samotném srdci Karibiku. Kromě zdejších historických a kulturních památek tady můžete navštívit i přenádhernou botanickou zahradu Jardin de Balata a především pláž jménem Lili's Beach, nacházející se nedaleko přístavu Fort-de-France.

Pláž je součástí luxusního komplexu a nabízí soukromí, výbornou kuchyni a nezapomenutelné výhledy.

Cockleshell Beach, Bassetere

 Coclekshell Beach
Zdroj: pbase.com

Divoká, přesto však nanejvýš okouzlující – taková je Cockleshell Beach. Pláž najdete v letovisku Bassetere, které je ideální pro cestovatele a turisty vyznávající klidnou a pohodovou dovolenou bez všudypřítomných barů a divokých diskoték.

Macao Beach, Punta Cana

 Macao Beach

Nedaleko výše zmíněné pláže Bavaro, najdete i krásku jménem Macao (ocenění Modrá vlajka), kterou UNESCO prohlásilo za jednu z nejkrásnějších v karibské oblasti. Na pláži je několik luxusních hotelových resortů, v nichž najdou útočiště i ti nejnáročnější.

Trunk Bay, Virgin Islands National Park, St. John

 Trunk Bay

Panenské ostrovy se mohou pochlubit rovnou několika přírodními skvosty. Jedním z nich je i národní park Virgin Islands, jehož součástí je zátoka Trunk Bay se stejnojmennou pláží. Pokud bychom si mohli vybrat, kde ztroskotat, bylo by to určitě tady.

Juanillo Beach, Punta Cana

Juanillo Beach
Zdroj: Punta Cana Now

Že se vám stýská po panenské a téměř nedotčené přírodě a všudypřítomnému klidu? Máte plné zuby luxusních resortů, plážových restaurací a hlučných barů? Zamiřte na pláž Juanillo, která je součástí hotelového komplexu Cap Cana, přesto je však veřejnosti přístupná.

Bayahibe Beach, La Romana

Bayahibe Beach

Pláž Bayahibe Beach, La Romana najdete ve stejnojmenném letovisku, které je vzdáleno nedaleko ostrovu Saona. Pláž je tvořena úzkým písečným pásem a azurovým mořem. Celou scenerii dokreslují okolní palmy, poskytující chladivý stín. Jednu „vadu na kráse“ však pláž přeci jen má. Při odlivu se totiž ponoří do závěsu řas.

Arena Gorda Beach, Punta Cana

 Arena Gordy Beach

Obří vlny, tyrkysové moře a nikde ani živáčka? Tak tohle je pláž Arena Gorda – další z karibských krásek (ocenění Modrá vlajka), které nejsou v obležení turistů. Okouzlující tyrkysová modř se dokonale snoubí s okolím smaragdových palem a pískem, který hraje odstíny stříbřité bílé, přes slámovou žlutou, až po zlatavou.

Playa Mariposa, La Romana

V letovisku la Romana najdete krásku jménem Mariposa. Tvoří jí širší pás nazlátlého písku a moře té nejjasnější modři, jakou si jen dokážete představit. Pláž může být v hlavní sezóně maličko přeplněná, to jí ovšem neubírá na kráse.

Sand Bank Bay, Bassetere

Sand Bank Bay
Zdroj: TAKE ME AWAY

Bílé pláže a tyrkysové moře? Že vám připadají všechny stejně krásné, avšak velmi podobné? Pak zamiřte na pláž jménem Sand Bank Bay. Tahle divoká kráska možná nezaujme každého, je však zcela odlišná od všech, na které jste byli v Karibiku zvyklí.

Najdete ji v letovisku Bassetere a její součástí je jen několik vilek a prázdninových domků. Luxusní restaurace a bary tady nečekejte. I přesto však počítejte s kouzlem, které vás naprosto pohltí.

Galley Bay Beach, Saint John's

Galley Bay Beach
Zdroj: Red Tag Vacations

A jsme opět zpátky u pláží, jejichž písek vám bude svou strukturou i barvou zcela oprávněně připomínat hladkou mouku. Kráska jménem Galley Bay Beach je součástí letoviska Saint John's v karibské Antigue.

Jabberwock Beach, Saint John's

Další z klenotů ostrovního státu Antigua a Barbuda má název Jabberwock Beach. Přenádherná písčitá pláž je lemována bujnou zelení i artefakty v podobě uhynulých stromů, které však dokreslují dokonalost této nezapomenutelné scenerie.

Grace Bay, Turks and Caicos

Grace Bay

Soustroví Turks a Caicos ukrývá nejkrásnější pláž planety pro rok 2011. Stala se jí pláž Grace Bay, která má na délku osm kilometrů. Velmi pozvolný vstup do vody jistě ocení rodiny s dětmi a osoby se sníženou pohyblivostí.

Varadero Beach, Varadero, Cuba

Varadero Beach
Zdroj: Pixabay

Varadero je alfou a omegou Kuby. Lákadlem a magnetem na turisty, ale i místem, kde je soustředěno nespočet překrásných pláží. Jednou z nich je i pláž Varadero – 20 kilometrů dlouhá kráska, kterou během návštěvy Kuby (podívejte se i do našeho průvodce městy Havana, Santiago de Cuba a Matanzas) jednoduše nesmíte opomenout.

Anse Maurice, Pointe-a-Pitre

Anse Maurice
Zdroj: Guadeloupe Tourisme

Přesuňme se na Guadeloupe, konkrétně tedy do letoviska Pointe-a-Pitre, kde najdete další „atypickou“ karibskou pláž. Je jí Maurice – pláž ukrytá mezi náhorními plošinami. Pokud se vám je podaří překonat, naskytne se vám výhled na divokou krásku s nepoustanou povahou. 

Rubrika: pláže

Vybíráme to nejlepší z plaveb

Německo, Velká Británie, Francie,...

Loď: MSC Magnifica | Nocí: 11| Vyplutí: Hamburg
Termíny vyplutí:

Německo, Velká Británie, Francie, Španělsko, Nizozemsko

Loď: MSC Magnifica
Počet nocí: 11
Přístav vyplutí: Hamburg

Německo, Velká Británie, Francie

Loď: MSC Magnifica | Nocí: 3| Vyplutí: Hamburg
Termíny vyplutí:

Německo, Velká Británie, Francie

Loď: MSC Magnifica
Počet nocí: 3
Přístav vyplutí: Hamburg

Španělsko, Francie, Itálie

Loď: MSC Fantasia | Nocí: 7| Vyplutí: Barcelona
zobrazit mapu 22 790,- od 15 010,- Detail plavby »

Španělsko, Francie, Itálie

Loď: MSC Fantasia
Počet nocí: 7
Přístav vyplutí: Barcelona

« zpět na hlavní stránku

Proč cestovat s námi?

  • 1 Máme širokou a aktuální nabídku plaveb z celého světa.
  • 2 Naši zaměstnanci jsou profesionálové, kteří perfektně znají specifika plaveb.
  • 3 Jako první v ČR jsme vydali specializovaný katalog pouze na plavby.
  • 4 Je za námi 20 let zkušeností a renomé silné cestovní kanceláře ESO travel.
  • 5 U nás si plavbu vybere opravdu každý, kdo hledá kvalitu, spolehlivost a luxus.

Newsletter

Chcete dostávat naše novinky mailem?

Objevte kouzlo cestování lodí

další články »
Nejlevnější kajuty lodi a 8 věcí, které byste o nich měli vědět

Nejlevnější kajuty lodi a 8 věcí, které byste o nich měli vědět

Plánujete svou první dovolenou na palubě lodi a chcete na ní co nejvíce ušetřit. Proto jste zvolili nejlevnější kajuty. Je to chyba, která se nevyplácí anebo způsob, jak snížit náklady na minimum? více »

Plážové okénko: Mexická riviéra a Střední Amerika

Plážové okénko: Mexická riviéra a Střední Amerika

24 inspirativních písečných míst, které doporučujeme navštívit. Přečtěte si o plážích s nezaměnitelnou atmosférou.     více »

6 tipů na nejlepší balkónové kajuty současnosti

6 tipů na nejlepší balkónové kajuty současnosti

Za rozbřesku nebo západu slunce bude vždy chutnat káva a čaj nejlépe na prostorném balkóně. Zpříjemněte si cestování vlastním výhledem na vodní hladinu, poradíme i konkrétně kde.    více »

5 nejznámějších ostrovů Karibiku

5 nejznámějších ostrovů Karibiku

Géniové, dinosauři, starobylé památky a bájný poklad? Tohle všechno najdete na karibských ostrovech. A víte jakých? více »