Mallorca: Nejkrásnější pláže

17. 05. 2019

bigstock-palma-de-mallorca-port-marina-89587865

Nedávno jsme pro vás dali dohromady článek o nejkrásnějších plážích Dubrovníku. Dnes se přesuneme ještě o kousek dál, konkrétně na největší španělský ostrov Mallorca, který najdeme ve Středozemním moři. Na své si tady přijdou milovníci památek, lahodných španělských tapas, ale i ti, kteří si rádi poleží na krásných plážích. A právě těch je na Mallorce opravdu dostatek. Dáte přednost malým romantickým zálivům anebo organizovaným plážím u honosných hotelů? Mallorca nabízí obojí.

Playa de Llenaire

Pokud patříte mezi vášnivé windsurfaře, zamiřte do přístavu Puerto de Pollensa, který se může pochlubit nejlepšími podmínkami pro windsurfing. Menší, avšak nesmírně klidné letovisko, tvořené luxusními hotely a promenádami, ukrývá nádhernou pláž Playa de Llenaire, kterou najdete v malebné zátoce. Jemný písek a azurové moře dostane každého.

Playa de Llenaire
Zdroj foto: https://www.javool.com

Cala Llombards

Jedno z nejjižnějších míst Mallorky, kterému místní neřeknou jinak než Santanyí, ukrývá další krásku, jejíž jméno je Cala Llombards. Středně velká písečná pláž je situována nedaleko města a parkoviště, které pojme až 50 osobních automobilů. V hlavní sezóně tady ale bývá poměrně plno. Na pláži jsou toalety a sprchy.

Cala Llombards, pláž na Mallorce

Ses Covetes

Pláž, kterou najdete na jižním pobřeží Mallorky, patří mezi nejkrásnější pláže ostrova. Tato část ostrova patří do oblasti Es Trenc, kde pláže neleží v zátokách, ale jsou otevřené k moři, a proto se tady občas tvoří i větší vlny. Součástí pláže jsou písečné duny porostlé typickou středomořskou vegetací. Jejím návštěvníkům se naskytne jedinečný pohled na otevřené moře a ničím nerušený odpočinek bez přítomnosti obřích hotelových resortů.

Ses Covetes, pláž na Mallorce
Zdroj foto: https://mallorca-365.info/

Playa de Muro

Osmikilometrová pláž se táhne při pobřeží zálivu Alcúdia od letoviska Can Picafort směrem na sever k Port de Alcúdia. Na pláži se vyřádí zejména malé děti. Díky písečnému podloží má pláž velmi pozvolné vstupy do vody, takže je ideální pro rodiny anebo osoby se ztíženou pohyblivostí.

Playa de Muro - bigstock-Summer-beach-with-emerald-crys-284002429

Playa Romántica

Pokud se vydáte na jih od Porta Crista a Dračích jeskyní, cestu vám zkříží tři romantické zálivy - Cala Anquila, Cala Mandia a Cala Romántica. Každý z nich ukrývá svou malebnou pláž. Tou nejkrásnější a zároveň také největší je pláž v zátoce Cala Romántica. Téměř 250 metrů dlouhé skalnaté strany zálivu přirozeně chrání a částečně oddělují pláž od volného moře. V hlavní sezóně ale bývá poměrně přeplněná.

Playa Romantica, pláž na Mallorce
Zdroj foto: Pixabay.com

Cala Sa Nau

Hledáte-li pláž, o níž mnozí nevědí, zamiřte na Cala Sa Nau, která se nachází v letovisku S´Horta. Je skryta otevřenému moři a panuje zde uvolněná atmosféra. Nedaleko pláže je parkoviště, částečně kryté borovicovými lesy. Jde o překrásnou zátoku s průzračnou vodou a kotvícími loďkami, které se průzračně vznáší na hladině.

Cala Sa Nau, pláž na Mallorce
Zdroj foto: https://www.privatepropertymallorca.com

Playa de Alcúdia

Pokud vás zaujala pláž Muro, pak si jistě nenechte ujít ani návštěvu pláže Alcúdia. Pláž je pokryta bělavým pískem a stejně jako zmíněná Muro nabízí velmi pozvolné vstupy do moře. Opět ji tak můžeme doporučit rodinám s dětmi anebo hůře pohyblivým osobám. Pláž je poměrně rozlehlá, pokud sem ale míříte automobilem, obrňte se trpělivostí. Zaparkovat v její blízkosti je nadlidským úkonem.

Platja De Alcudia, pláž na Mallorce

Cala Agulla

Ve východní části ostrova, konkrétně tedy v obci Capdepera, asi 80 km od města Palma, narazíte na zátoku se stejnojmennou pláží. Cala Agulla je krásná pláž obklopená borovicemi a horami. Propojena je s vedlejší Cala Mesquida, k níž si můžete udělat pěknou procházku. Součástí pláže je menší snack bar a placené parkoviště.

Cala Agulla, pláž na Mallorce

Playa de Formentor

Součástí Mallorky je také poloostrov Formentor, kde se nachází stejnojmenná pláž. Playa de Formentor je lemovaná borovicemi, láká čistým bílým pískem a pozvolným vstupem do vody. Dostanete se sem lodí z Puerto de Pollensa nebo autem. I ona ale bývá v hlavní sezóně poměrně přeplněná. Vedle tak nešlápnete, pokud se sem vydáte mimo sezónu anebo brzy ráno či na sklonku dne.

Playa de Formentor, pláž na Mallorce

Cala Millor

Na východní straně ostrova určitě nezapomeňte poctít svou návštěvou pláž Cala Millor. Se sousední Cala Bona tvoří jeden kilometrů dlouhý úsek, opatřený promenádou vhodnou k pěší turistice, cyklistice, procházkám nebo k občerstvení v některém z barů, kaváren a restaurací. Na pláži najdete slunečníky, lehátka, sprchy i toalety. Skrze promenádu se dostanete až k rybářskému přístavu Cala Bona, který určitě stojí za návštěvu.

Cala Millor, pláž na Mallorce

Playa de S'Amarador

Pláž S'Amarador je součástí přírodního parku Mondragó. V její bezprostřední blízkosti najdete písečné duny, borovicové lesy a skalní zálivy. Kromě téhle pláže se můžete uvnitř parku vydat také k dalším (Cala Mondragó a menší Cala d'en Borgit). Počítejte ale s tím, že všude se dostanete jen automobilem.

Playa de S'Amarador, pláž na Mallorce

Mohlo by vás zajímat k tématu pláží: 15 nejlepších pláží jižního Karibiku? Mrkněte na inspiraci, kam se vydat. A máme i zpracované plážové okénko Střední Ameriky a Mexika.

Sa Calobra

Dáváte přednost spíše oblázkovým plážím? Pak si do svého cestovatelského deníčku zapište krásku jménem Sa Calobra. Abyste se na ní dostali, musíte překonat dlouhý tunel umístěný do svahu. Odměnou vám za tuhle cestu bude ale překrásná pláž s průzračně čistou vodou, obklopená majestátními útesy.

Sa Calobra, pláž na Mallorce

Playa de Canyamel

Pokud budete ubytováni v letovisku Canyamel, pak vás to bude jistojistě táhnout na stejnojmennou pláž. Pláž není příliš rozhlehlá, přesto je velmi útulná. Najdete na ní veškerou vybavenost – od slunečníků a lehátek, přes bary a restaurace, až po nedalekou promenádu s dalšími obchůdky.

Playa de Canyamel,pláž na Mallorce
Zdroj foto: https://www.majorca-holiday.co.uk

Cala Estellencs

Na severozápadním pobřeží Mallorky leží překrásná zátoka Cala Estellencs. Dokonalý půlkruhový záliv s křišťálově čistou vodou najdete na úpatí strmého útesu, ze kterého stékají ve formě malého vodopádu sladké proudy vody bystřiny Torrent de Son Fortuny. Součástí zátoky je menší pláž a narazíte tady také na doky rybářů.

Cala Estellencs, pláž na Mallorce
Zdroj foto: https://www.mallorca.org

Rubrika: pláže

Vybíráme to nejlepší z plaveb

Singapur, Vietnam, Hongkong, Filipíny,...

Loď: Queen Elizabeth | Nocí: 16| Vyplutí: Singapur
Termíny vyplutí:
od 71 010,- Kč Detail plavby »

Singapur, Vietnam, Hongkong, Filipíny, Tchaj-wan, Japonsko

Loď: Queen Elizabeth
Počet nocí: 16
Přístav vyplutí: Singapur

Singapur, Vietnam, Hongkong, Filipíny,...

Loď: Queen Elizabeth | Nocí: 25| Vyplutí: Singapur
Termíny vyplutí:
od 136 070,- Kč Detail plavby »

Singapur, Vietnam, Hongkong, Filipíny, Tchaj-wan, Japonsko, Jižní Korea

Loď: Queen Elizabeth
Počet nocí: 25
Přístav vyplutí: Singapur

Singapur, Vietnam, Hongkong

Loď: Queen Elizabeth | Nocí: 6| Vyplutí: Singapur
Termíny vyplutí:
od 30 930,- Kč Detail plavby »

Singapur, Vietnam, Hongkong

Loď: Queen Elizabeth
Počet nocí: 6
Přístav vyplutí: Singapur

« zpět na hlavní stránku

Proč cestovat s námi?

  • 1 Máme širokou a aktuální nabídku plaveb z celého světa.
  • 2 Naši zaměstnanci jsou profesionálové, kteří perfektně znají specifika plaveb.
  • 3 Jako první v ČR jsme vydali specializovaný katalog pouze na plavby.
  • 4 Je za námi 20 let zkušeností a renomé silné cestovní kanceláře ESO travel.
  • 5 U nás si plavbu vybere opravdu každý, kdo hledá kvalitu, spolehlivost a luxus.

Newsletter

Chcete dostávat naše novinky mailem?

Objevte kouzlo cestování lodí

další články »
Plavba Martinik: Co všechno můžete zažít ve Fort-de-France a jeho okolí?

Plavba Martinik: Co všechno můžete zažít ve Fort-de-France a jeho okolí?

Francouzský zámořský department v Karibském moři je nádherný kousek planety. Najdeme ho mezi ostrovy Svatá Lucie a Dominika a v pohodě se tu domluvíte francouzsky. více »

Věci, které si sbalit s sebou před plavbou na lodi

Věci, které si sbalit s sebou před plavbou na lodi

A je to tady! Do vaší vysněné dovolené na lodi zbývá posledních pár dnů. Co si sbalit s sebou? více »

Oddysey of the Seas

Oddysey of the Seas

Představujeme nový přírůstek do flotily společnosti Royal Carribean International. Na vlny se spustí koncem roku 2020. více »

Hamburk: Průvodce městem a zajímavé tipy co navštívit

Hamburk: Průvodce městem a zajímavé tipy co navštívit

Přístavní skvost s jedinečnou atmosférou. Některé zdroje mu přisuzují i pojmenování „německá brána do světa“. Nutno podotknout, že zcela oprávněné. více »