Plavba lodí s českým delegátem: Na jaké destinace se těšit?

18. 07. 2018

bigstock-Cruise-ship-vacation-travel-Ca-203035780

Plánujete první plavbu luxusní lodí a obáváte se jazykové bariéry? Je pravda, že během plavby potkáte nespočet různých národností a můžete si tady dokonce najít i mezinárodní přátele. Pokud ale neumíte jazyk anebo se jednoduše před ostatními stydíte mluvit, pravděpodobně budete preferovat plavby s českým delegátem. Co má takový delegát na starosti, se dočtete zde. A destinace, kam se s ním budete plavit, vám představíme na následujících řádcích.

Zaoceánská perla jménem Karibik

bigstock-Aerial-from-Aruba-island-in-th-190022191 

A nemůžeme začít jinak, než plavbami do Karibiku, které jsou obzvlášť oblíbené. Čekají vás tady nekonečné písčité pláže, vynikající karibský rum a doutníky, ale i místní se srdcem na dlani. Kam všude se můžete s českým delegátem plavit?

 • Kuba: Ke Karibiku patří neodmyslitelně také Kuba, o níž jsme se jen velmi vzdáleně zmínili v úvodním odstavci. Kuba je největším ostrovem souostroví Velké Antily. Návštěvníky láká na svou bohatou historii, obdivuhodnou přírodu i specifickou kulturu. Raritou jsou třeba plně funkční automobily z 50. let jezdící po poloprázdných silnicích nebo přenádherné pláže, z nichž mnohé znáte z reklam na rum či další alkoholické nápoje. A když jsme u toho rumu – byl by hřích ho na Kubě neochutnat. Stejně tak jako doutníky, které kvalitou nepředčí žádná jiná země. Uniknout by vám ovšem neměla ani kubánská káva, města Viňales, Havana, Santiago de Cuba, Baracoa nebo proslulé Varadero. Z lodí sem míří třeba MSC Opera a MSC Armoria – obě od společnosti MSC Cruises. Chcete se dozvědět o Kubě více? Prolistujte náš speciální online magazín.
 • Amazonie a Jižní Amerika: Kouzelná i krutá Amazonie je rájem mnoha tajemství i legend. Ačkoli nepatří mezi typická turistická lákadla, plavba sem s sebou nese řadu nezapomenutelných zážitků. Amazonie je dodnes zahalena rouškou tajemství, ráda vám ale otevře svou bohatou náruč. Na oplátku chce ale trochu pokory. Zaveze vás sem loď MS Prinsendam společnosti Holland America Line. Plavit se budete například o přístavů Fort Lauderdale, Philipsburg, Terre-de-Haut, Bridgetown, ale zavítáte také na Ďáblovy ostrovy nebo do Santa Dominga. A když už jsme u těch přístavů – znáte těch 7 vůbec nejkrásnějších v celé Jižní Americe?
 • Západní Karibik: Plavba západním Karibikem, jejíž součástí je zastávka v Miami vás dostane svou rozmanitostí. Navštívit během ní můžete proslulý park v Everglades nebo historickou čtvrť art deco. Během plavby navštívíte také oblast kolem městečka Ocho Rios, která patří k těm vůbec nejnavštěvovanějším na celé Jamajce. A to nejen díky 55 metrům vysokým vodopádům. Nevynechte ani návštěvu živé metropole Kajmanských ostrovů Georgetown nebo proslulý ostrov vlaštovek - Cozumel.

Nezapomenutelná Austrálie & Oceánie

bigstock--222936619 

Austrálie a Oceánie jsou na první pohled dva docela odlišné světy. Ve skutečnosti ale jeden svět doplňuje ten druhý a společně tvoří okouzlující mozaiku, která ve vás zanechá nesmazatelné stopy. Kam můžete v rámci plavby vyrazit?

 • Francouzská Polynésie: Francouzská Polynésie je zámořským územím Francie a zároveň nejvýchodnějším státem jižního Pacifiku. Tvořena je 118 ostrovy a atoly, které se rozkládají na ploše podobné rozloze Evropy. Co by vám tady nemělo uniknout? Rozhodně ostrov Tahiti a proslulý Bora Bora, potápění na druhém největším atolu na světě v souostroví Tuamotu, romantické jeskyně, mořské laguny s tyrkysovou vodou na ostrově Moorea a souostroví Markézy. S českým delegátem se tady plaví loď Marina, kterou operuje společnost Oceania Cruises.
 • Austrálie: Země protinožců, jak Austrálii s oblibou přezdíváme, vás mírně řečeno vyvede z míry. To ovšem v tom pozitivním slova smyslu. Najdete tady totiž unikátní přírodní skvosty, jako Velký bariérový útes nebo australský „rudý zázrak“ – národní park Uluru s typickou plochou horou. Za zmínku jistě stojí také hlavní město Austrálie – Sydney, které údajně nikdy nespí. Pokud milujete potápění, zaručeně si tady přijdete na své (a ještě než vyrazíte, tak se seznamte s 6 neuvěřitelnými fakty o světových oceánech). Vyrazit sem ale nemusíte pouze lodí Azamara Quest, kterou provozuje společnost Azamara Club Cruises, dáváte-li přednost letadlu, nezapomeňte, že Austrálii navštěvujeme pravidelně i při oblíbených cestách kolem světa soukromým letadlem.

Severní Evropa láká stále více návštěvníků

 bigstock-Stockholm-Sweden--October---235163971

Za nevšedními zážitky ale nemusíte až do Karibiku nebo Austrálie. Najdete je mnohem blíž – třeba při plavbě Severní Evropou. Kam vyrazit a co během plavby lodí vidět?

 • Petrohrad a metropole Pobaltí: Během plavby zamíříte do hlavního města Švédska Stockholmu, které vás překvapí svou krásou, čistotou a bujnou zelení. Můžete si být jistí, že kdekoli se nacházíte, dělí vás od zelené plochy nejvýše 300 metrů. Švédská metropole navíc budí dojem plovoucího města. Ostrůvky, které tvoří takzvané Stockholmské souostroví, je Stockholm doslova obsypán. Jen pro zajímavost – celkem se jich na pásu dlouhém 140 kilometrů nachází několik desítek tisíc. Za zmínku ale stojí také Helsinky – jedinečné architektonické bohatství, které nabízí více než půlmilionové město, je cílem turistů z celého světa. Zapomenout ale nesmíme ani na Petrohrad – druhé největší město Ruské federace je považováno za důležité centrum kultury celého Ruska. Pokud nevíte, co si tady počít, přečtěte si náš článek. A nyní se přesuňme do Tallinnu – hlavního města Estonska. Turisty tady nejvíce láká Staré město (Vanalinn), které je zapsáno na seznamu UNESCO, ale i Velká mořská brána s muzeem. Nezapomeneme ani na Rigu – město mladých, která láká na tradiční gastro speciality i Juglasské jezero s přírodním skanzenem. Zajímají vás další tipy na plavby po Severní Evropě? Tady jsou! Po téhle trase vás dopraví loď Serenade of the Seas společnosti Royal Caribbean International, která zastaví v mnohých přístavech, jenž vám svou krásou doslova vyrazí dech.

Nezkrotná Arktida

bigstock--199911220

Že vás nekonečné bílé pláže a horké dny nelákají? Místo toho dáte přednost něčemu docela opačnému? Máme zájem odhalit tajemství naší planety i zvířecích obyvatel, jež na ní žijí? Pak zvolte plavbu Arktidou, která vás v mnohém překvapí. Kam se můžete plavit?

Severní pól: Na Severní pól se vydáte tou vůbec nejmasivnější lodi, jakou kdy člověk postavil – ledoborcem a setkáte se tváří v tvář s nezkrotnou divočinou. Těšit se můžete na hnízdiště arktických ptáků, mrože, tuleně, ale i polární medvědy, kteří jsou dost zvědaví na to, aby se přiblížili na dosah ledoborce a zblízka ho prozkoumali. Netradiční na téhle plavbě je i barbecue – jak jinak než na ledu nebo možnost zaplavat si v Severním ledovém oceánu. Že vám bylo toho adrenalinu málo? Pak využijte možnosti výsadku vrtulníkem na ostrovech Země Františka Josefa, dech beroucí krajiny, která nenechá nikoho lhostejným. Abyste si z téhle plavby odnesli maximum zážitků, osvojte si následující rady a tipy.


Vybíráme to nejlepší z plaveb

Itálie, Malta, Španělsko, Francie

Loď: MSC Meraviglia | Nocí: 7| Vyplutí: Janov
zobrazit mapu 16 150,- od 9 730,- Detail plavby »

Itálie, Malta, Španělsko, Francie

Loď: MSC Meraviglia
Počet nocí: 7
Přístav vyplutí: Janov

Čína, Japonsko, Jižní Korea, Hongkong,...

Loď: Queen Mary 2 | Nocí: 16| Vyplutí: Baoshan / Šanghaj
Termíny vyplutí:

Čína, Japonsko, Jižní Korea, Hongkong, Vietnam, Singapur

Loď: Queen Mary 2
Počet nocí: 16
Přístav vyplutí: Baoshan / Šanghaj

Nový Zéland, Austrálie

Loď: Queen Victoria | Nocí: 5| Vyplutí: Auckland
Termíny vyplutí:

Nový Zéland, Austrálie

Loď: Queen Victoria
Počet nocí: 5
Přístav vyplutí: Auckland

« zpět na hlavní stránku

Proč cestovat s námi?

 • 1 Máme širokou a aktuální nabídku plaveb z celého světa.
 • 2 Naši zaměstnanci jsou profesionálové, kteří perfektně znají specifika plaveb.
 • 3 Jako první v ČR jsme vydali specializovaný katalog pouze na plavby.
 • 4 Je za námi 20 let zkušeností a renomé silné cestovní kanceláře ESO travel.
 • 5 U nás si plavbu vybere opravdu každý, kdo hledá kvalitu, spolehlivost a luxus.

Newsletter

Chcete dostávat naše novinky mailem?

Objevte kouzlo cestování lodí

další články »
Tipy na plavbu po východním Středomoří

Tipy na plavbu po východním Středomoří

Okružní plavby po Středomoří jsou skvělou příležitostí, jak v krátkém čase poznat hned několik světových kultur. Plavba po moři na luxusní výletní lodi je nezapomenutelným cestovatelským zážitkem pro malé i velké. více »

6 tipů na parádní plavbu s MSC Cruises v roce 2019

6 tipů na parádní plavbu s MSC Cruises v roce 2019

Nevíte, kde byste mohli strávit letošní dovolenou a láká vás nějaká ta plavba? Poradíme vám, kam se tento rok vydat se společností MSC Cruises! více »

10 karibských ostrovů, které navštívit pouze při plavbě lodí

10 karibských ostrovů, které navštívit pouze při plavbě lodí

Přáli jste si někdy na vlastní kůži okusit, jak to vypadá v opravdovém ráji? Není nic jednoduššího, než vyrazit na zaoceánskou plavbu lodí a tenhle zážitek si dopřát na vlastní kůži. více »

Plavební „Oscary“ za rok 2018 dle Cruise Critic

Plavební „Oscary“ za rok 2018 dle Cruise Critic

Stejně jako v předchozích letech i letos jsme si pro vás připravili přehled „plavebních Oscarů“, které koncem roku 2018 uděloval Cruise Critic. více »