6 tipů na parádní plavbu s MSC Cruises v roce 2019

04. 02. 2019

Loď MSC Cruises v přístavu Barceloně.

Připravte se na zážitky, kterých rozhodně nebudete litovat. Plavbu si můžete samozřejmě vybrat podle lodi, komfortu a služeb, které nabízí, ale zcela logicky budete jistě uvažovat nad tím, kde chcete kotvit. Těchto 6 tipů si určitě nechte projít hlavou, už proto, že společnost MSC Cruises si pro všechny pasažéry připravila parádní akci, která platí do konce března 2019.

U všech připravených tipů cena zahrnuje

 • ubytování na lodi v kajutě dle výběru
 • vybraný balíček služeb podle kajuty Bella, Fantastica nebo Aurea
 • Wellness nebo Yacht Club
 • plavbu dle trasy
 • plnou penzi na lodi včetně odpoledního čaje a půlnočních bufetů
 • vodu, čaj, kávu, zmrzlinu a led z automatů v samoobslužné restauraci v době jídel
 • portýrské služby při nalodění a vylodění
 • kajutového stewarda
 • dětský a mládežnický klub
 • přístup na kulturní a sportovní akce během plavby
 • sportovní a relaxační zařízení lodi (fitness, vířivky, bazény)

Za klasickými evropskými památkami

Když je řeč o klasice, rozhodně to nechápejme jako synonymum nudy a něčeho okoukaného. Při plavbě po Středomoří můžete objevovat krásy západoevropských míst, kde dodnes tepe srdce historie. Podíváte se do Barcelony, do hlavního města Provence - Marseille, do italského Janova, Neapole a Messiny a nakonec i na božskou Maltu, přímo do Valletty, která se právem řadí mezi poklady zapsané na seznam UNESCO.

Přístav Marseille

Poplujete na lodi MSC Bellissima, která letos na jaře vypluje vůbec poprvé! Na nové lodi najdete například 100 m dlouhou promenádu i okouzlující LED kupoli, na které se 24 hodin denně můžete kochat promítanými panoramaty. Na palubě je 20 restaurací, 10 barů a spousta možností, jak si užít plavbu, když zrovna loď nekotví.

Za relaxací do nefalšované exotiky

Jestli chcete zase jednou vyplout z Evropy a podívat se přitom do přírody nebo si užít dokonalý odpočinek, můžeme vám vřele doporučit plavbu Karibikem. Co byste si přáli víc než vyhřátý jemný písek na plážích, sklánějící se palmy, roztodivnou exotickou přírodu a nějaké ty místní dobroty k tomu? Při této plavbě vyplujete z Miami a zakotvíte v Portoriku, na Amerických Panenských ostrovech, na ostrově Svatý Martin a na Bahamách. Po návratu do Miami nebudete chtít z lodi vystoupit.

Promenáda v Miami na Floridě.

Poveze vás loď MSC Seaside, která je pro plavby Karibikem přímo stvořená. Nabízí spoustu otevřeného prostoru, který za teplého a krásného počasí oceníte. Zábavu si tady najde každý – od dětí přes dospívající až po různě pokročilé dospělé. Loď je navíc z velké části způsobená pro handicapované osoby, což je skvělá zpráva.

Za atmosférou horkého Východu

Ve východní Evropě jsou lidé milí a přátelští. Jen jsou temperamentnější. Pokud vás mentalita, příroda i nádherně malebná města lákají, vydejte se na plavbu východní částí Středomoří. Vyplujete z italských Benátek do chorvatského Zadaru, podíváte se do černohorského Kotoru, poté do italské Ravenny a odsud se vrátíte do Benátek.

Chorvatský přístav Zadar

Pohodlí si uděláte na lodi MSC Lirica, což byla vůbec první loď vyrobená pro společnost MSC Cruises. Užijete si tu, na rozdíl od jiných lodí, trochu komornější společnost – loď pojme necelé 2 000 pasažérů. Potěší vás herna, casino, bary, restaurace, kino, divadlo, diskotéka, knihovna i minigolf, basketbal nebo stolní fotbálek.  

Za krásami antiky a východní Evropy

Jestli nechcete během své plavby vidět jen východoevropské destinace, naloďte se na MSC Lirica, až popluje svou další trasu – z italských Benátek přes Bari do slunného a antickou atmosférou nabitého Řecka (Katakolon/Olympia, Mykonos, Pireus). Pak se ještě podíváte do albánské Sarandy, do nádherného chorvatského Dubrovníku a vrátíte se do Benátek.

Antické památky Rhodos

Za nenapodobitelnou krásou drsného severu

Jestli vás neláká jih a teplé kraje, určitě vás nadchne plavba na sever. Při ní vyplujete z německého Warnemünde do polské Gdyně, poté do litevské Klaipedy, do lotyšské Rigy a estonského Tallinu, až připlujete do Ruska, do nádherného a obdivuhodného Petrohradu. Jakmile si ho vychutnáte, poplujte dál – do Helsinek a do Stockholmu. Nakonec se podíváte ještě do poetické Kodaně a vrátíte se do Německa. Naprosto odlišná atmosféra, kultura i příroda si vás na téhle plavbě podmaní.

Kostel sv. Jakuba v lotyšské Rize.

Poplujete na lodi MSC Poesia, kde najdete nejen příjemné pohodlí, ale i hodně zábavy a akce. Na horní palubě je například minigolf, fitness a dva bazény, jiné zase možná potěší tradiční japonská restaurace. Uvidíte, že na téhle lodi bude jako v ráji.

Za západními krásami od středu k jihu a zpět

Pokukujete vždycky spíš na západ a líbilo by se vám objevit pár míst ve Velké Británii, Francii i temperamentním Španělsku? Pak určitě neuděláte chybu, když se nalodíte v německém Hamburgu a poplujete do francouzského přístavu Le Havre, britského Southamptonu a Guernsey, pak se podíváte do francouzského Brestu a zamíříte na jih. Čeká na vás ohromující horkokrevný Lisabon (Portugalsko), Cádiz, Málaga a La Coruna (Španělsko) a nakonec ještě holandský Rotterdam. Plavbu zakončíte v Hamburgu.

Náměstí se sochou v Lisabonu.

Celou cestu vám bude domovem MSC Preziosa vybavená nejmodernějšími technologiemi, s panoramatickými výtahy, nádherným lázeňským areálem Aurea Spa a se spoustou dalších kratochvílí, ať už gastronomických, kulturních nebo sportovních.

Nalákali jsme vás? Vyberte si plavbu podle svého gusta a vydejte se na nezapomenutelný výlet!

Vybíráme to nejlepší z plaveb

Itálie, Malta, Španělsko, Francie

Loď: MSC Meraviglia | Nocí: 7| Vyplutí: Palermo
Termíny vyplutí:

Itálie, Malta, Španělsko, Francie

Loď: MSC Meraviglia
Počet nocí: 7
Přístav vyplutí: Palermo

SAE, Omán, Bahrajn, Katar

Loď: MSC Lirica | Nocí: 11| Vyplutí: Dubaj
Termíny vyplutí:

SAE, Omán, Bahrajn, Katar

Loď: MSC Lirica
Počet nocí: 11
Přístav vyplutí: Dubaj

Mexiko, Kuba, Jamajka, Kajmanské ostrovy

Loď: MSC Opera | Nocí: 7| Vyplutí: Cozumel
Termíny vyplutí:

Mexiko, Kuba, Jamajka, Kajmanské ostrovy

Loď: MSC Opera
Počet nocí: 7
Přístav vyplutí: Cozumel

« zpět na hlavní stránku

Proč cestovat s námi?

 • 1 Máme širokou a aktuální nabídku plaveb z celého světa.
 • 2 Naši zaměstnanci jsou profesionálové, kteří perfektně znají specifika plaveb.
 • 3 Jako první v ČR jsme vydali specializovaný katalog pouze na plavby.
 • 4 Je za námi 20 let zkušeností a renomé silné cestovní kanceláře ESO travel.
 • 5 U nás si plavbu vybere opravdu každý, kdo hledá kvalitu, spolehlivost a luxus.

Newsletter

Chcete dostávat naše novinky mailem?

Objevte kouzlo cestování lodí

další články »
Tipy na plavbu po východním Středomoří

Tipy na plavbu po východním Středomoří

Okružní plavby po Středomoří jsou skvělou příležitostí, jak v krátkém čase poznat hned několik světových kultur. Plavba po moři na luxusní výletní lodi je nezapomenutelným cestovatelským zážitkem pro malé i velké. více »

10 karibských ostrovů, které navštívit pouze při plavbě lodí

10 karibských ostrovů, které navštívit pouze při plavbě lodí

Přáli jste si někdy na vlastní kůži okusit, jak to vypadá v opravdovém ráji? Není nic jednoduššího, než vyrazit na zaoceánskou plavbu lodí a tenhle zážitek si dopřát na vlastní kůži. více »

Plavební „Oscary“ za rok 2018 dle Cruise Critic

Plavební „Oscary“ za rok 2018 dle Cruise Critic

Stejně jako v předchozích letech i letos jsme si pro vás připravili přehled „plavebních Oscarů“, které koncem roku 2018 uděloval Cruise Critic. více »

5 nejkrásnějších pláží v okolí italského přístavu Janov

5 nejkrásnějších pláží v okolí italského přístavu Janov

Kterou pláž rozhodně zkusit při návštěvě známého italského města? Rádi vám to řekneme.  více »